واحد عصاره گیری شرکت داروسازی ابن ماسویه


با کسب مجوز از وزارت بهداشت  در سال 1370 با ظرفیت هفتصد تن شروع به کار نموده است.

1)    تهیه گیاه : پس از ارسال درخواست به تولید کنندگان معتبر گیاه و درخواست نمونه گیاهی مشخص ( با ذکر نام علمی) که برداشت همان سال باشد و سپس آزمایش روی گیاه مربوطه ، سفارشات خود را انجام می دهد. همچنین  از شرکتهای مزبور اطلاعاتی در خصوص محل کشت یا جمع آوری گیاه ، زمان کشت و برداشت ، زمان و دمای خشک کردن ، روش و ابزار خرد کردن و قسمت مورد استفاده گیاه درخواست می شود.

2)    تولید عصاره : این شرکت با دارا بودن دستگاههایی همچون اواپراتور و اسپری درایر ، اکسترکتور ، پرکولاتور ، فیلتر پرس و اسانس گیر  قادر به تولید انواع عصاره های مایع (هیدروالکلی و هیدرو گلایکولی) و خشک می باشد. عصاره ها به درخواست سفارش دهندگان  به صورت تازه تولید می شوند. لازم به ذکر است که قبل از تولید انبوه ، نمونه آزمایشگاهی عصاره تولیدی شرکت برای شرکت سفارش دهنده ارسال می شود وشرکت مزبور پس از انجام آزمایش برروی آن و تأیید آن می توانند درخواست تولید انبوه را داشته باشند.

3)    انجام آزمایشات : پس از عصاره گیری ، آزمایشات لازم از قبیل آزمایشات میکروبی و پاتوژن ها  وآزمایشات  شیمیایی مانند اندازه گیری دانسیته ، میزان رطوبت ، pH و خاکستر و ... در آزمایشگاه بر روی عصاره ها انجام می شود. همچنین عصاره ها دارای برگه آنالیز می باشند که برای شرکت خریدار ارسال می گردد.

نحوه سفارش عصاره : شرکت های درخواست کننده پس از تماس تلفنی و یا ارسال فکس به دفتر مرکزی شرکت داروسازی ابن ماسویه ، می توانند فرم خام مربوط به مشخصات درخواست خود را که توسط شرکت به آنها فکس می شود تکمیل کرده و فکس نمایند تا ترتیب انجام سفارش آنها داده  شود.

عصاره های تولیدی شرکت ابن ماسویه :

تا کنون انواع عصاره ها ی مایع و خشک توسط این شرکت به درخواست شرکتهای دارویی و آرایشی بهداشتی تولید شده است. برخی از عصاره های تولید شده عبارتند از :

عصاره های هیدرو الکلی نعناع ، آویشن ، زیتون ، چای ترش ، زنجبیل ، به لیمو ، تخم گشنیز ، اکالیپتوس، برنج ، چای سبز، فلفل قرمز ، ملیس ، پاپیتال و ...

عصاره های هیدروگلایکولی آلوئه ورا ، تخم کرفس ، رزماری ، فلفل قرمز ، همیشه بهار ، بابونه ، چای سبز ، سیر ، برگ کاسنی ، آویشن ، برنج ، گندم و ...

عصاره های خشک سدر ، حنا ، بابونه ، برگ زیتون ، چای سبز ، همیشه بهار ، مورد ، شیرین بیان ، هسته انگور ، گزنه، دم اسب ، پاپیتال و...

قابل توجه است که با توجه به نوع کاربرد عصاره تولید شده، نوع حلال آن می تواند متفاوت باشد